Nauka pływania
dla dzieci

przede wszystkim....

mnóstwo dobrej zabawy!

Uczymy od podstaw pokazując, że w wodzie można poczuć się bezpiecznie i komfortowo. Rozbudzamy zamiłowanie do pływania i aktywności fizycznej od najmłodszych lat, ucząc poprzez zabawę.

Jak uczymy?

Aktywnie

Na początkowym etapie nauki pływania zawsze towarzyszymy dzieciom w wodzie

Efektywnie

Stosownie do wieku i umiejętności z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb każdego dziecka

Kreatywnie

Różnorodnie, z wykorzystaniem ciekawych metod i środków z naciskiem na naukę poprzez zabawę

dowiedz się,

jak pływanie wpływa na Twoje dziecko?

Rozwój fizyczny

Pływanie wspomaga rozwój fizyczny dziecka, kształtuje jego wytrzymałość i koordynację, wzmacnia mięśnie, angażując podczas treningu cały aparatu ruchu.


Układ krążenia

Pływanie pobudza krążenie i zwiększa przepływ krwi, dzięki czemu korzystnie oddziałuje na serce oraz jego prawidłowy rozrost.Układ oddechowy

Pływanie stymuluje płuca małych pływaków, wpływając na ich prawidłowy rozwój. Różnorodne ćwiczenia oddechowe w wodzie powodują, że zwiększa się pojemność płuc i wzrasta ogólna wydolność organizmu.

Układ mięśniowy

Pływanie angażuje niemal wszystkie partie mięśniowe, zwiększając ich elastyczność i wytrzymałość.Profilaktyka wad postawy

Systematyczne pływanie kształtuje tzw. gorset mięśniowy, zmniejszając ryzyko występowania wad postawy. Trening pływacki to także świetna forma rehabilitacji przy tego typu schorzeniach.
Rozwój emocjonalny

Pływanie wyzwala endorfiny, które wpływają na samopoczucie dziecka sprawiając, że jest ono szczęśliwe i radosne. Regularne zajęcia pływania uczą także organizacji czasu, dyscypliny, samodzielności i odwagi, a także korzystnie oddziałują na kształtowanie się poczucia własnej wartości u dziecka.

zobacz

jak wyglądają nasze zajęcia!

Ucz się pływać razem z nami!