szkolka_plywania_gliwice_4

Szkoła pływania H2O sport powstała w 2006 roku i działa obecnie w porozumieniu z MIEJSKIM ZARZĄDEM USŁUG KOMUNALNYCH w Gliwicach, który połączono z TUR-em GLIWICE Centrum Sportu i Wypoczynku.

Przez te kilka lat trwania naszej przygody, a przede wszystkim pasji, jaką jest dla nas pływanie, zdobyliśmy duże doświadczenie, aby szkolić dzieci, młodzież i osoby dorosłe na różnych poziomach umiejętności pływackich.

Zdobyte doświadczenie podczas wieloletniej pracy na krytych pływalniach i kąpieliskach należących do TUR GLIWICE Centrum Sportu i Wypoczynku zaowocowało wypracowaniem przez nas efektywnych metod nauczania osób o różnym stopniu zaawansowania umiejętności pływackich.

W ramach corocznych akcji pod hasłem „Wakacje dla aktywnych” i „Ferie z TUR-em” (półkolonii organizowanych przez TUR GLIWICE Centrum Sportu i Wypoczynku
w czasie wakacji oraz ferii zimowych) braliśmy czynny udział w organizowaniu
i prowadzeniu cyklicznych zajęć z nauki pływania oraz pomagaliśmy w trakcie zajęć płetwonurkowania.

Jesteśmy współorganizatorami festynów okolicznościowych dla dzieci urządzanych z okazji Dnia Dziecka lub Mikołajków. Mamy również swój wkład w organizacji imprezy pod hasłem „Bez barier na Mewie” urządzanej dla osób niepełnosprawnych.